Desk Top Racer/Wiki/Garasje og biler

Gjør bilen klar

Garasje og biler

Bygg ulike oppsett, og forstå hva hver egenskap gjør.

Oppdatert 28. oktober 2026·Norsk·Skjermbilder på engelsk

Varsel om offlinebelønning

Offlineinntekter legges automatisk til når du kommer tilbake. Garasjen viser kreditt, mestring og fraværstid. Bekreft lukker bare varselet.

Les om opplåsing og grenser under Offlinebelønninger.

Profilen din: navn og land

Øverst i Garasjen står flagget og navnet som de andre førerne ser i løp, i Ligaen og på ranglisten. Klikk på flagget eller navnet for å åpne Rediger profil.

  • Navn: opptil 32 tegn. Et navn som bare består av mellomrom eller usynlige tegn, avvises.
  • Land: velg flagget i landlisten.
  • Til du redigerer, bruker spillet navnet og landet fra Steam-kontoen din. Når du har lagret, gjelder valget ditt ved hver innlogging, selv om noe endres på Steam.
  • Etter en redigering blir den neste først tilgjengelig om 7 dager; vinduet viser hvor lang tid som gjenstår.
  • Landet i profilen din avgjør den nasjonale ranglisten din i Ligaen.

Den aktive bilen og Verkstedet

Garasjen viser den aktive bilen din: Det er den som deltar i løpene. Rundt den ligger de seks utstyrsplassene; høyreklikk på en plass åpner delens valg. Et klikk på bildet av bilen åpner Verkstedet, der du bytter bil, kjøper nye biler og tilpasser hver av dem.

Når du aktiverer en annen bil, blir ingenting avmontert: Den nye bilen bruker med en gang delene i utstyrssettet som er i bruk. Bilbyttet gjelder fra neste løpsoppsett.

Garasjen blir til høyre mens du blar i Beholdningen til venstre. De seks plassene rundt bilen svarer til deltypene. Klikk for å forstørre.

Utstyrssett

Delene dine er ikke bundet til én bil. Du setter sammen opptil tre utstyrssett, og enhver bil kan bruke hvilket som helst av dem. Knappene 1, 2 og 3 under bilen i Garasjen bytter settet som er i bruk; den markerte knappen er settet til den aktive bilen.

  • Montering og avmontering gjelder for settet Garasjen viser.
  • En del sitter i ett sett om gangen. Vil du bruke den i et annet, må du avmontere den først.
  • Hver bil husker settet den brukte sist. En bil du aktiverer for første gang, starter med settet som var i bruk.
  • Et bytte av sett gjelder fra neste løpsoppsett.
  • I Sesongen lagrer hvert utstyrssett også sin egen fordeling av Sesongpoeng i blokken POENG ved siden av Tilstand-linjen.

En god vane er å ha ett sett for hver type bane eller vær og bytte mellom dem etter mesterskapet.

Knappene 1, 2 og 3 bytter utstyrssett. Delene rundt bilen og egenskapene endres sammen med settet. Klikk for å forstørre.

Forstå de seks egenskapene

EGENSKAPHva den hjelper med
FARTEvnen til å oppnå fart på langsidene. Løser ikke alene en skarp sving.
AKSELERASJONStart og fartsøkning etter nedbremsing.
BREMSEEVNENedbremsing og ytelse i skarpe svinger.
STABILITETEvnen til å ta svinger og holde kontroll på krevende partier.
AERODYNAMIKKYtelse på langsider og i raske svinger.
HOLDBARHETRedusert slitasje per løp. Dette er ikke bilens gjenværende Tilstand.

Banene blander langsider, slake svinger og skarpe svinger. En spesialisering som fungerer godt på én bane, kan være en ulempe på en annen. Sammenlign delene og finn en kombinasjon som passer neste mesterskap.

Også dagens vær teller med: Hver værtype øker vekten av én ytelsesegenskap i løpene den dagen. Holdbarhet påvirkes ikke av været.

Biler for Kreditt og Premium Car Pack

Biler som kan kjøpes for Kreditt, deler samme grunnstatistikk. Alle modeller tilgjengelig for Kreditt koster 5000; startbilen er gratis. Den rosa kabrioleten er bil 5, etter den lilla bilen, og krever ingen DLC. Valget mellom disse bilene er kosmetisk.

Service Hatch kjøpes én gang via Steam med knappen sin i Verkstedet, til prisen i valutaen til Steam-lommeboken din. Den har Holdbarhet 150; resten av grunnstatistikken er lik den til bilene for Kreditt. DTR Signature kjøpes på samme måte og har sin egen fordeling av grunnstatistikk. Rørleggervarebil kjøpes også på denne måten og er sterk i Bremseevne. Hot Rod kjøpes også på denne måten og har en dragracer-profil: sterk i Akselerasjon og Fart, med litt lavere Bremseevne.

Likbil er en eventbil: Du kjøper den i Verkstedet for Spectrol, valutaen i Halloween-eventet, og den er sterk i Bremseevne, Stabilitet og Holdbarhet.

De tre Premium Car Pack-bilene har sine egne statistikkfordelinger og låses opp sammen av pakken.

Garasjebil 1StartbilTilgjengelig fra starten
Garasjebil 2Bil 25 000 Kreditt
Garasjebil 3Bil 35 000 Kreditt
Garasjebil 4Bil 45 000 Kreditt
Garasjebil 5Bil 55 000 Kreditt
Service Hatch, bil 6 som engangskjøpService HatchEngangskjøp på Steam
DTR Signature, bil 7 som engangskjøpDTR SignatureEngangskjøp på Steam
Rørleggervarebil, bil med engangskjøp 8RørleggervarebilEngangskjøp på Steam
Likbil, eventbil 9Likbil500 Spectrol
Hot Rod, bil 10 som engangskjøpHot RodEngangskjøp på Steam
Premium Car Pack-bil 11Premium 1Premium Car Pack
Premium Car Pack-bil 12Premium 2Premium Car Pack
Premium Car Pack-bil 13Premium 3Premium Car Pack
Grunnegenskaper før deler og bonuser
BilFARAKSBRESTAAERHOL
Startbil100100100100100100
Bil 2100100100100100100
Bil 3100100100100100100
Bil 4100100100100100100
Bil 5100100100100100100
Service Hatch100100100100100150
DTR Signature100100110110110100
Rørleggervarebil100100125100100100
Likbil100100110110100110
Hot Rod11012595100100100
Premium 110010510512095135
Premium 212010510095105100
Premium 3105105105105105105

I tabellen betyr FAR = Fart; AKS = Akselerasjon; BRE = Bremseevne; STA = Stabilitet; AER = Aerodynamikk; HOL = Holdbarhet. Numrene identifiserer bilutseendene ovenfor.

Tilstand, slitasje og havari

Tilstand beskriver bilens stand og synker gjennom løpene. Holdbarhet er en egenskap som bidrar til å redusere slitasjen. Løpet bruker Tilstanden som gjaldt da det ble satt opp.

Ved maksimal Tilstand skjer ingen havarier; risikoen øker når Tilstanden synker. Minimal Tilstand fører til havari. Hold musen over måleren for å se informasjon om risikoen.

Biler som fullfører løpet, kommer foran biler som havarerer. Hvis flere biler havarerer, sorteres de etter fremgangen da de brøt og reglene for likt resultat; havari betyr ikke automatisk aller siste plass.

Tre reparasjonssituasjoner

SituasjonSlik fungerer det
Manuell reparasjonEn handling på den skadede aktive bilen. Koster Kreditt, ikke Skrap. Når et løp er satt opp, gjelder reparasjonen fra det neste.
Gjenoppretting etter havariReparerer bilen slik at den kan fortsette. Betalingen begrenses til tilgjengelig saldo.
Automatisk reparasjon via MestringKontrollerer Tilstanden etter slitasje og belønning. Krever nok saldo; ellers utføres den ikke.

Noden AUTOMATISK REPARASJON åpner automatisk reparasjon ved 25 % Tilstand. BEREDSKAP legger til 5 prosentpoeng per nivå, opptil 50 %. Se veien i Mestringstreet.

Tilleggsinnhold

Spillets butikk samler Premium Car Pack, depotutvidelse og lydspor. Utvidelsen gir ti kasseplasser, ikke ti plasser til deler. Bilpakken endrer hvilke biler som er tilgjengelige; den øker ikke kassesjansen.

Eierskapet til pakker kontrolleres når du går inn i spillet. Etter et kjøp oppdateres fordelene ved å åpne spillet på nytt.