Desk Top Racer/Wiki/Garaj dan kereta

Sediakan kereta anda

Garaj dan kereta

Cuba susunan berbeza dan fahami fungsi setiap atribut.

Dikemas kini pada 28 Oktober 2026·Bahasa Melayu·Tangkapan skrin bahasa Inggeris

Pemberitahuan ganjaran luar talian

Pendapatan luar talian ditambahkan pada baki anda secara automatik apabila anda kembali. Apabila Garaj dibuka, pemberitahuan memaparkan Kredit, Penguasaan dan tempoh anda tiada; Sahkan hanya menutup pemberitahuan.

Lihat syarat pembukaan dan had dalam Ganjaran luar talian.

Profil anda: nama dan negara

Di bahagian atas Garaj terdapat bendera dan nama yang dilihat oleh pelumba lain dalam perlumbaan, dalam Liga dan dalam kedudukan. Klik bendera atau nama untuk membuka Ubah profil.

  • Nama: sehingga 32 aksara. Nama yang hanya terdiri daripada ruang kosong atau aksara tidak kelihatan akan ditolak.
  • Negara: pilih bendera daripada senarai negara.
  • Selagi anda belum mengubahnya, permainan menggunakan nama dan negara akaun Steam anda. Selepas disimpan, pilihan anda berlaku pada setiap log masuk, walaupun ada perubahan di Steam.
  • Selepas satu suntingan, suntingan seterusnya hanya dibuka dalam 7 hari; tetingkap menunjukkan baki masanya.
  • Negara dalam profil anda menentukan kedudukan kebangsaan anda dalam Liga.

Kereta aktif dan Bengkel

Garaj memaparkan kereta aktif anda: kereta inilah yang menyertai perlumbaan. Di sekelilingnya terdapat enam slot kelengkapan; klik kanan pada slot untuk membuka pilihan komponen. Klik pada imej kereta membuka Bengkel, tempat anda menukar kereta, membeli kereta baharu dan menyesuaikan setiap kereta.

Mengaktifkan kereta lain tidak menanggalkan apa-apa: kereta yang masuk terus menggunakan komponen daripada set kelengkapan yang sedang digunakan. Pertukaran kereta berkuat kuasa pada pembentukan perlumbaan seterusnya.

Garaj kekal di kanan ketika anda menyemak Inventori di kiri. Enam slot di sekeliling kereta mewakili jenis komponen. Klik untuk membesarkan.

Set kelengkapan

Komponen anda tidak terikat pada satu kereta. Anda boleh menyusun sehingga tiga set kelengkapan, dan mana-mana kereta boleh menggunakan mana-mana set. Butang 1, 2 dan 3, di bawah kereta di Garaj, menukar set yang digunakan; butang yang ditanda ialah set kereta aktif.

  • Memasang dan menanggalkan komponen berkuat kuasa pada set kelengkapan yang sedang dipaparkan oleh Garaj.
  • Satu komponen hanya berada dalam satu set pada satu masa. Untuk menggunakannya dalam set lain, tanggalkannya dahulu.
  • Setiap kereta mengingati set terakhir yang digunakannya. Kereta yang anda aktifkan buat kali pertama bermula dengan set yang sedang digunakan ketika itu.
  • Pertukaran set kelengkapan berkuat kuasa mulai pembentukan perlumbaan seterusnya.
  • Dalam Musim, setiap set kelengkapan juga menyimpan agihan Mata Musim miliknya, dalam blok MATA di sebelah bar Keadaan.

Amalan yang baik ialah menyimpan satu set bagi setiap jenis litar atau cuaca dan bertukar antara set itu mengikut kejohanan.

Butang 1, 2 dan 3 menukar set kelengkapan. Komponen di sekeliling kereta dan atribut berubah bersama set. Klik untuk membesarkan.

Kenali enam atribut

ATRIBUTKegunaan
KELAJUANKeupayaan mencapai kelajuan di laluan lurus. Atribut ini sahaja tidak cukup untuk mengatasi selekoh tajam.
PECUTANPecutan ketika bermula dan menambah semula kelajuan selepas memperlahankan kereta.
BREKNyahpecutan dan prestasi di selekoh tajam.
KESTABILANKeupayaan mengambil selekoh dan kawalan pada bahagian litar yang mencabar.
AERODINAMIKPrestasi di laluan lurus dan selekoh berkelajuan tinggi.
KETAHANANMengurangkan kehausan setiap perlumbaan. Ini bukan baki Keadaan kereta.

Litar menggabungkan laluan lurus, selekoh lebar dan selekoh tajam. Pengkhususan yang sesuai di satu litar mungkin kurang sesuai di litar lain. Bandingkan komponen dan cari gabungan untuk kejohanan seterusnya.

Cuaca hari ini juga diambil kira: setiap cuaca menambah pemberat satu atribut prestasi dalam perlumbaan pada hari itu. Ketahanan tidak dipengaruhi cuaca.

Kereta Kredit dan Premium Car Pack

Kereta yang dibeli dengan Kredit berkongsi atribut asas yang sama. Semua model yang tersedia untuk Kredit berharga 5,000; kereta pemula adalah percuma. Kereta boleh tukar merah jambu ialah Kereta 5, selepas kereta ungu, dan tidak memerlukan DLC. Pilihan antara kereta ini adalah kosmetik.

Service Hatch dibeli sekali sahaja melalui Steam, menggunakan butangnya di Bengkel, dengan harga dalam mata wang dompet anda. Kereta ini mempunyai Ketahanan 150; atribut asas yang lain sama seperti kereta Kredit. DTR Signature dibeli dengan cara yang sama dan mempunyai taburan atribut asas tersendiri. Van Tukang Paip juga dibeli dengan cara ini dan kuat dalam Brek. Hot Rod juga dibeli dengan cara ini dan mempunyai profil pecutan permulaan: kuat dalam Pecutan dan Kelajuan, dengan Brek yang sedikit rendah.

Kereta Jenazah ialah kereta acara: ia dibeli di Bengkel dengan Spectrol, mata wang Acara Halloween, dan kuat dalam Brek, Kestabilan dan Ketahanan.

Tiga kereta Premium Car Pack mempunyai taburan atribut tersendiri dan dibuka bersama oleh pek itu.

Kereta Garaj 1Kereta permulaanTersedia sejak mula bermain
Kereta Garaj 2Kereta 25,000 Kredit
Kereta Garaj 3Kereta 35,000 Kredit
Kereta Garaj 4Kereta 45,000 Kredit
Kereta Garaj 5Kereta 55,000 Kredit
Service Hatch, kereta pembelian sekali 6Service HatchPembelian sekali di Steam
DTR Signature, kereta pembelian sekali 7DTR SignaturePembelian sekali di Steam
Van Tukang Paip, kereta pembelian sekali 8Van Tukang PaipPembelian sekali di Steam
Kereta Jenazah, kereta acara 9Kereta Jenazah500 Spectrol
Hot Rod, kereta pembelian sekali 10Hot RodPembelian sekali di Steam
Kereta Premium Car Pack 11Premium 1Premium Car Pack
Kereta Premium Car Pack 12Premium 2Premium Car Pack
Kereta Premium Car Pack 13Premium 3Premium Car Pack
Atribut asas, sebelum komponen dan bonus
KeretaKELPECBREKESAERKET
Kereta permulaan100100100100100100
Kereta 2100100100100100100
Kereta 3100100100100100100
Kereta 4100100100100100100
Kereta 5100100100100100100
Service Hatch100100100100100150
DTR Signature100100110110110100
Van Tukang Paip100100125100100100
Kereta Jenazah100100110110100110
Hot Rod11012595100100100
Premium 110010510512095135
Premium 212010510095105100
Premium 3105105105105105105

Dalam jadual, KEL = Kelajuan; PEC = Pecutan; BRE = Brek; KES = Kestabilan; AER = Aerodinamik; KET = Ketahanan. Nombor merujuk kepada rupa kereta yang ditunjukkan di atas.

Keadaan, kehausan dan kerosakan

Keadaan menunjukkan keadaan semasa kereta dan menurun selepas perlumbaan. Ketahanan ialah atribut yang membantu mengurangkan kehausan itu. Keadaan yang digunakan dalam perlumbaan ialah nilainya semasa perlumbaan dibentuk.

Tiada kerosakan ketika Keadaan maksimum; risikonya meningkat apabila Keadaan menurun. Keadaan minimum pasti menyebabkan kerosakan. Letakkan kursor pada bar untuk menyemak risiko.

Kereta yang menamatkan perlumbaan berada di hadapan kereta yang rosak. Jika beberapa kereta rosak, susunan ditentukan oleh kemajuan ketika berhenti dan kriteria pemecah seri. Rosak tidak semestinya bermaksud tempat terakhir keseluruhan.

Tiga situasi pembaikan

SituasiCara ia berfungsi
Pembaikan manualTindakan untuk kereta aktif yang rosak. Menggunakan Kredit, bukan Skrap. Jika perlumbaan sudah dibentuk, pembaikan berkuat kuasa untuk perlumbaan seterusnya.
Pemulihan selepas kerosakanMembaiki kereta supaya boleh terus berlumba. Caj dihadkan kepada baki yang tersedia.
Pembaikan automatik PenguasaanMemeriksa Keadaan selepas kehausan dan ganjaran diselesaikan. Baki mesti mencukupi; jika tidak, pembaikan tidak dilakukan.

Nod PEMBAIKAN AUTOMATIK membuka pembaikan automatik pada ambang Keadaan 25%. KESIAPSIAGAAN menambah 5 mata peratusan setiap tahap, sehingga 50%. Lihat laluan dalam Pokok Penguasaan.

Kandungan tambahan

Kedai permainan menawarkan Premium Car Pack, peluasan Depoh dan runut bunyi. Peluasan menambah sepuluh slot peti, bukannya slot komponen. Pek kereta mengubah pilihan kereta yang tersedia, tanpa menambah peluang peti.

Pemilikan pek disemak ketika memasuki permainan. Selepas pembelian, buka semula permainan untuk mengemas kini manfaat yang tersedia.