Desk Top Racer/Wiki/Garage en auto's

Maak je auto klaar

Garage en auto's

Bouw verschillende configuraties en ontdek wat elke eigenschap doet.

Bijgewerkt op 28 oktober 2026·Nederlands·Screenshots in het Engels

Melding van offline beloningen

Bij terugkeer worden offline opbrengsten automatisch bijgeschreven. Open de Garage om credit, beheersing en afwezigheidsduur te zien. Bevestigen sluit alleen de melding.

Lees over ontgrendeling en limieten bij Offline beloningen.

Je profiel: naam en land

Bovenaan de Garage staan de vlag en de naam waarmee andere coureurs je zien in races, in de Liga en in de ranglijst. Klik op de vlag of de naam om Profiel bewerken te openen.

  • Naam: maximaal 32 tekens. Een naam die alleen uit spaties of onzichtbare tekens bestaat, wordt geweigerd.
  • Land: kies de vlag in de landenlijst.
  • Zolang je niets bewerkt, gebruikt het spel de naam en het land van je Steam-account. Na het opslaan geldt je keuze bij elke aanmelding, ook als er iets verandert op Steam.
  • Na een bewerking kan de volgende pas over 7 dagen; het venster laat zien hoelang het nog duurt.
  • Het land van je profiel bepaalt je landelijke ranglijst in de Liga.

De actieve auto en de Werkplaats

De Garage toont je actieve auto: die doet mee aan de races. Eromheen staan de zes uitrustingsvakken; rechtsklikken op een vak opent de opties van het onderdeel. Klikken op de afbeelding van de auto opent de Werkplaats, waar je van auto wisselt, nieuwe auto's koopt en elke auto aanpast.

Een andere auto activeren demonteert niets: de nieuwe auto gebruikt meteen de onderdelen van de uitrustingsset die in gebruik is. De autowissel geldt vanaf de volgende racesamenstelling.

De Garage blijft rechts staan terwijl je links de Inventaris bekijkt. De zes vakken rond de auto komen overeen met de onderdeeltypen. Klik om te vergroten.

Uitrustingssets

Je onderdelen zitten niet vast aan één auto. Je stelt maximaal drie uitrustingssets samen, en elke auto kan elk daarvan gebruiken. De knoppen 1, 2 en 3, onder de auto in de Garage, wisselen de set die in gebruik is; de gemarkeerde knop is de set van de actieve auto.

  • Monteren en demonteren gelden voor de set die de Garage toont.
  • Een onderdeel zit in één set tegelijk. Wil je het in een andere set gebruiken, demonteer het dan eerst.
  • Elke auto onthoudt de set die hij het laatst gebruikte. Een auto die je voor het eerst activeert, begint met de set die in gebruik was.
  • Een setwissel geldt vanaf de volgende racesamenstelling.
  • In het Seizoen bewaart elke uitrustingsset ook een eigen verdeling van Seizoenspunten, in het blok PUNTEN naast de Conditiebalk.

Een goede gewoonte is om voor elk type circuit of weer een eigen set aan te houden en ertussen te wisselen naargelang het kampioenschap.

De knoppen 1, 2 en 3 wisselen de uitrustingsset. De onderdelen rond de auto en de eigenschappen veranderen mee met de set. Klik om te vergroten.

De zes eigenschappen begrijpen

EIGENSCHAPWaar het bij helpt
SNELHEIDHet vermogen om snelheid te bereiken op rechte stukken. Daarmee alleen neem je geen scherpe bocht goed.
ACCELERATIEOptrekken en weer op snelheid komen na het afremmen.
REMVERMOGENVertragen en prestaties in scherpe bochten.
STABILITEITBochtengedrag en controle op veeleisende stukken.
AERODYNAMICAPrestaties op rechte stukken en in snelle bochten.
DUURZAAMHEIDVermindert slijtage per race. Dit is niet de resterende Conditie van de auto.

Circuits combineren rechte stukken, ruime bochten en scherpe bochten. Een specialisatie die op het ene circuit voordeel biedt, kan op een ander nadelig zijn. Vergelijk onderdelen en zoek een geschikte combinatie voor je volgende kampioenschap.

Het weer van de dag telt ook mee: elk weertype verhoogt het gewicht van één prestatie-eigenschap in de races van die dag. Duurzaamheid wordt niet door het weer beïnvloed.

Auto's voor Credit en Premium Car Pack

De auto's die je kunt kopen met Credit hebben dezelfde basisstatistieken. Alle modellen die beschikbaar zijn voor Credit kosten 5.000; de startauto is gratis. De roze cabriolet is auto nummer 5, na de paarse auto, en vereist geen DLC. De keuze tussen deze auto's is puur cosmetisch.

De Service Hatch koop je één keer via Steam, met zijn knop in de Werkplaats, tegen de prijs in de valuta van je Steam-portemonnee. Hij heeft Duurzaamheid 150; de overige basisstatistieken zijn gelijk aan die van de auto's voor Credit. De DTR Signature koop je op dezelfde manier en heeft een eigen verdeling van basisstatistieken. De Loodgietersbus koop je ook zo en is sterk in Remvermogen. De Hot Rod koop je ook zo en heeft een dragsterprofiel: sterk in Acceleratie en Snelheid, met iets minder Remvermogen.

De Lijkwagen is een evenementauto: je koopt hem in de Werkplaats met Spectrol, de valuta van het Halloween-evenement, en hij is sterk in Remvermogen, Stabiliteit en Duurzaamheid.

De drie auto's met Premium Car Pack hebben hun eigen statistieken en worden samen ontgrendeld met het pakket.

Garageauto 1StartautoVanaf het begin beschikbaar
Garageauto 2Auto 25.000 Credit
Garageauto 3Auto 35.000 Credit
Garageauto 4Auto 45.000 Credit
Garageauto 5Auto 55.000 Credit
Service Hatch, auto 6 als eenmalige aankoopService HatchEenmalige aankoop op Steam
DTR Signature, auto 7 als eenmalige aankoopDTR SignatureEenmalige aankoop op Steam
Loodgietersbus, auto met eenmalige aankoop 8LoodgietersbusEenmalige aankoop op Steam
Lijkwagen, evenementauto 9Lijkwagen500 Spectrol
Hot Rod, auto 10 als eenmalige aankoopHot RodEenmalige aankoop op Steam
Premium Car Pack-auto 11Premium 1Premium Car Pack
Premium Car Pack-auto 12Premium 2Premium Car Pack
Premium Car Pack-auto 13Premium 3Premium Car Pack
Basiseigenschappen, vóór onderdelen en bonussen
AutoSNLACCREMSTAAERDUU
Startauto100100100100100100
Auto 2100100100100100100
Auto 3100100100100100100
Auto 4100100100100100100
Auto 5100100100100100100
Service Hatch100100100100100150
DTR Signature100100110110110100
Loodgietersbus100100125100100100
Lijkwagen100100110110100110
Hot Rod11012595100100100
Premium 110010510512095135
Premium 212010510095105100
Premium 3105105105105105105

In de tabel staat SNL voor Snelheid, ACC voor Acceleratie, REM voor Remvermogen, STA voor Stabiliteit, AER voor Aerodynamica en DUU voor Duurzaamheid. De nummers verwijzen naar de hierboven getoonde modellen.

Conditie, slijtage en pech

Conditie geeft de staat van de auto aan en neemt af door races. Duurzaamheid is een eigenschap die deze slijtage helpt verminderen. Een race gebruikt de Conditie die vaststond toen hij werd samengesteld.

Bij maximale Conditie is er geen pech; het risico stijgt als de Conditie daalt. Bij minimale Conditie is pech onvermijdelijk. Houd de muis boven de balk om het risico te bekijken.

Wie de race uitrijdt, eindigt vóór deelnemers met pech. Als meerdere auto's uitvallen, worden ze gerangschikt op hun voortgang bij uitval en besliscriteria voor gelijke standen; pech betekent niet automatisch de allerlaatste plek.

Drie reparatiesituaties

SituatieHoe het werkt
Handmatige reparatieActie voor de beschadigde actieve auto. Kost Credit, geen Schroot. Na het samenstellen van een race geldt de reparatie voor de volgende race.
Herstel na pechRepareert de auto om door te kunnen gaan. Er wordt maximaal het beschikbare saldo afgeschreven.
Automatische reparatie via BeheersingControleert de Conditie na slijtage en beloning. Vereist voldoende saldo; anders vindt de reparatie niet plaats.

De knoop AUTOMATISCHE REPARATIE ontgrendelt automatisch repareren bij 25% Conditie. PARAATHEID voegt per niveau 5 procentpunten toe, tot 50%. Bekijk het pad in de Beheersingsboom.

Aanvullende content

De winkel in het spel biedt het Premium Car Pack, de Depotuitbreiding en de soundtrack. De uitbreiding voegt tien kratvakken toe, geen tien onderdeelvakken. Het autopakket verandert welke auto's beschikbaar zijn; het verhoogt de kratkans niet.

Pakketbezit wordt gecontroleerd wanneer je het spel start. Na een aankoop werk je de beschikbare voordelen bij door het spel opnieuw te openen.